Átalakul a könyvelő szakma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Számos munkafolyamatot érinteni fog az automatizáció, kevesebb lesz az egyszerűbb rutin jellegű feladat, az így felszabaduló kapacitásokat pedig magasabb hozzáadott értékű feladatok végzésére fordíthatják a szakemberek – olvasható a ProcessSolutions Kft. közleményében a könnyvelő szakma változásairól.


 A ProcessSolutions szerint az elkövetkező években valószínűleg kevésbé lesz szükség adatrögzítésre vagy riportok, adóbevallások manuális előállítására, ugyanakkor nagyobb szerepet kapnak az ezen folyamatok elemzésével és megfelelő üzleti következtetések levonásával járó feladatok. Ez azt is jelenti, hogy a rendelkezésre álló kapacitásokkal még gyorsabban és szélesebb körben tudjuk majd kielégíteni az ügyfelek igényeit.

[htmlbox szamvitel_konyv]

A munkavállalóknak érdemes fejleszteniük magukat, akár nemzetközi üzleti ismeretek megszerzésével (pl. ACCA képzés), továbbképzésekkel, akár új szoftverek és programok használatának elsajátításával, melyek az automatizmusok gördülékeny működtetéséhez is szükségesek. A változásokhoz való adaptációhoz elengedhetetlen a szakmához szorosan kapcsolódó IT kompetenciák fejlesztése, egyfajta technológiai attitűd és az innovatív látásmód kialakítása.

A technológiai fejlődéssel párhuzamosan a hatékonyság növelése is elvárás a szolgáltatóktól, ami folyamatos kihívást jelent a vállalatoknak, ezért egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a kapacitásmenedzsmentre is. A PS ennek érdekében egy tervezőszoftvert hozott létre – derül ki a cég közleményéből.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 18.

A pénztárérték-változáshoz kapcsolódó adóalap-korrekciók a kisvállalati adóban (I. rész)

Bár a kisvállalati adóban 2017. január 1-je óta már nem a pénzforgalmi szemlélet érvényesül az adóalap meghatározása során, mégis létezik olyan korrekciós tétel, amely a pénzmozgáshoz, a pénztár nyitó és záró értékéhez kapcsolódik, és „páros” formában szerepel a jogszabályban (tehát van adóalap-növelő-, és csökkentő verziója is, a pénztárérték változásának előjelétől függően).

2024. június 14.

KPMG: a mesterséges intelligencia korszakába lép az audit

Valódi forradalmat indít a pénzügyi jelentéstétel és a könyvvizsgálat területén a mesterséges intelligencia: a vállalatok csaknem háromnegyede valamilyen szinten már most is alkalmazza ezt pénzügyi beszámolói elkészítéséhez, és ez az arány három éven belül 99 százalékra emelkedik majd – közölte a KPMG legújabb kutatása alapján pénteken.