210 milliós bírságot róttak ki a fogyasztóvédelmi hatóságok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

210 milliós bírságot róttak ki a Kikelet II második hetében A Kikelet II. fogyasztóvédelmi akció második hetében 8600 ellenőrzést tartottak a hatóságok, a kiszabott bírság összege megközelítette a 210 millió forintot.

Az élelmiszer-biztonsági szakhatóság több mint ötszáz esetben, 42 tonna élelmiszert, zöldséget és gyümölcsöt vont ki a forgalomból, megvédve a vásárlókat a fogyasztásra alkalmatlan, minőségi hibás, ismeretlen eredetű, engedély nélkül forgalmazott termékektől.

Az adóellenőrök 170 esetben állapították meg, hogy az eladók nem tettek eleget számla-, illetve nyugtaadási kötelezettségüknek. A munkaügyi felügyelők az ellenőrzött cégeknél több mint ezer feketemunkást találtak, fél ezret meghaladó esetben nem volt rendben a munkaidő-nyilvántartás, ami túlóráztatásra utal, 340 alkalommal pedig munkabérrel kapcsolatos jogsértést állapítottak meg.

A tisztifőorvosi hivatal szakemberei 1100 ellenőrzést hajtottak végre a nemdohányzók védelmében. A fogyasztóvédelmi ellenőrök Budapest belvárosában kirívó szabálytalanságokat állapítottak meg az éjszakai taxisoknál, ami főként a turizmus szempontjából káros. A pénzbüntetések mellett a hatóságok a jogszabályi előírásoknak megfelelően intézkedtek üzletek bezárásáról, termelés és árusítás felfüggesztéséről. A fogyasztóvédelmi akcióellenőrzések április végéig tartanak.

Forrás: Világgazdaság Online


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.