A Kehi visszamenőleg vizsgálhatná a magánpénztárak gazdálkodását


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) visszamenőleg vizsgálhatná a magánnyugdíjpénztárak gazdálkodását és a működési költségeiket – közölte Selmeczi Gabriella (Fidesz) nyugdíjvédelmi megbízott az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának hétfői ülésén.

A miniszterelnöki megbízott a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alappal, valamint a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő törvények módosításáról azt mondta: a törvénnyel a Kehi-nek adnának felhatalmazást, jogosítványt, feladatot arra, hogy a magánnyugdíj-pénztári vagyont átvilágítsa.

A Kehi a törvényi felhatalmazással vizsgálhatná az átadás-átvétel folyamatát, azt, hogy érvényesülnek-e a magánpénztári tagok jogai, és hogy mekkora vagyonról van szó – emelte ki Selmeczi Gabriella. A gazdálkodás területén a Kehi azt ellenőrizhetné, hogy milyen befektetési döntéseket hoztak a magánpénztárak, jó gazda gondosságával jártak-e el – fejtette ki. A Kehi e mellett visszamenőleg ellenőrizhetné a működési költségeket, ennek apropóján azt is, hogy milyen forrásokat költöttek a reklámokra a magánpénztárak – húzta alá a fideszes politikus.

Selmeczi Gabriella megjegyezte: közérdek a magánpénztárak átvilágítása, elszámoltatása az állampolgárok felé, hiszen közel 3 millió állampolgár választotta a biztonságot nyújtó állami rendszert az átlépéssel. Az átlépők vagyona átkerül egy állami alapkezelőbe – tette hozzá azzal, hogy közpénzekről van szó, és a kormányoldal pedig megígérte a magánpénztári tagoknak, megvizsgálja, mennyit ér valójában a vagyonuk, miként gazdálkodtak azzal.

A kormány támogatta az előterjesztést, ahogy a bizottság többsége is igennel voksolt a javaslat tárgysorozatba vételére és az általános vitára bocsátására 21 igen és négy – szocialista képviselői – nem szavazat mellett.

Forrás: MTI


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.