A maszkoknak búcsút intünk, de a veszélyhelyzet velünk marad Koronavírus Veszélyhelyzet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kivezeti Magyarország a koronavírus-járvány miatti korlátozások döntő többségét, mivel a járvány ötödik hulláma a végéhez közeledik – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

Gulyás Gergely közölte: hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség. Kivezetik azt a szabályt is, amely biztosítja, hogy a munkáltató kötelezővé tegye a koronavírus elleni oltást – mondta a miniszter, aki két területet említett ezen szabályok alól kivételként, a szociálisat és az egészségügyit.

Elmondta, kivezetik a védettségi igazolvány használatára vonatkozó szabályokat is. A miniszter azt mondta, fenntartják az egészségügyi veszélyhelyzetet, a többi között a lehetséges hatodik hullám veszélye, valamint a kormány cselekvőképességének fenntartása miatt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2020. április 28.

Adóslista: engedményt tesz a NAV

Az egészségügyi veszélyhelyzet során felhalmozott adótartozást nem veszi figyelembe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az adóslistája meghatározásakor – hívja fel a figyelmet az EY. A legfrissebb kormányrendelet alapján számos területen újabb adózási könnyítéseket vezetett be a kormány a Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében, hogy támogassa a nehéz pénzügyi helyzetbe került vállalatokat.
2021. április 27.

Akvizíciós hullám indulhat idén

Világszerte új lendületet kaptak a vállalati összeolvadások és felvásárlások (M&A) 2020 második felében, és ez a növekedés idén tovább folytatódhat – mutat rá az EY nemzetközi tanulmánya.
2021. december 1.

Magyar számvitel a recesszió utáni konjunktúrában

A történelmi tapasztalatok szerint a gazdasági fellendülést mindig a mélypontok követik, s a recesszió után konjunktúrális időszak jön. E törvényszerűség fényében a COVID 19 okozta egészségügyi veszélyhelyzetet és az ez ezzel szorosan összefüggő gazdasági visszaesést a gazdaság újraindulásának, fellendülésnek kell követnie, amelynek hatásait a számviteli nyilvántartásokban is meg kell jelenítenünk.