Az angolok is adócsalnak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vesztegetés és a csalás egyre gyakoribb a brit üzleti világban – állítja a BDO Stoy Hayward intézet, amely a területen rendszeresen végez kutatásokat.

Az ilyenekkel létrejött üzletek első félévi értékét Nagy-Britanniában 538 millió angolt fontra számolta ki, ez a tavalyi első félévi értéknél több mint 40 százalékkal nagyobb. A csalók elleni eljárások egyre csökkenő esélye növeli a vesztegetések számát, nem beszélve az ilyen esetekben adott kenőpénzek nem lebecsülendő értékéről.

Első helyen állnak az áfa-csalások, ahol az adófizetés elől offshore adóparadicsomokba ˝menekülnek˝. Gyakoriak ezen a téren a több országot érintő külkereskedelmi tranzakciók, különös tekintettel arra, hogy az EU-n belül exportáló és importáló kereskedőknek nem kell áfát fizetnie.

A csalásokra szinte bátorítólag hat, hogy még ha milliós nagyságrendű csalásokról is van szó a lefülelt elkövető legfeljebb 2-5 éves börtönbüntetést kap. Máskülönben is az esetek kevesebb mint 15 százalékában indul bűnvádi eljárás.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.