Bünteti az ingatlantombolát az APEH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tiltott szerencsejátéknak minősül a „téglajegyes” játék, szervezőjét az állami adóhatóság 500 000 forintól 10 000 000 forintig terjedő összegű bírság megfizetésére kötelezi, a tevékenység büntetőjogi felelősségre vonás alapjául is szolgálhat.

A közelmúltban az írott és elektronikus sajtóban egymásnak ellentmondó nyilatkozatok és téves információk jelentek meg egy speciális, ingatlan értékesítésére irányuló – a sajtóban csak „ingatlantombolaként” elhíresült – játékkal kapcsolatban.

A játék alapvetően a következő sémára épül: a játék szervezője a tulajdonában álló ingatlant olyan módon kívánja értékesíteni, hogy sorsjegyet bocsát ki és az ezt megvásárlók között egy előre meghirdetett helyen és időpontban kisorsolja nyereményként az ingatlan tulajdonjogát.

Az ilyen és ehhez hasonló módon szervezett játékok a szerencsejátékokra vonatkozó jelenleg hatályos magyar jogszabályok alapján egyértelműen szerencsejátéknak minősülnek, tekintettel arra, hogy a sorsoláson sorsjegy megvásárlása esetén lehet részt venni, a játék végén van nyeremény és a nyertest sorsolás útján választják ki.

lyen típusú szerencsejáték szervezésére a Magyar Köztársaság területén kizárólag a Magyar Állam tulajdonában lévő, szerencsejáték-szervező tevékenység rendszeres folytatására létrehozott gazdálkodó szervezet, vagyis az állami játékszervező lenne jogosult, az adott játék szervezésére vonatkozó engedély birtokában.

Következésképpen a hatályos jogszabályok alapján ilyen játékot magánszemélyek, illetve gazdasági társaságok semmilyen módon nem szervezhetnek legálisan, az ilyen jellegű tevékenységük tiltott szerencsejátéknak minősül – áll az APEH közleményében.

Az engedély nélküli szerencsejáték szervezőjét az állami adóhatóság 500 000 forintól 10 000 000 forintig terjedő összegű bírság megfizetésére kötelezi, illetve a szervező ezen tevékenysége büntetőjogi felelősségre vonás alapjául is szolgálhat.

Forrás: Napi Online


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.