Hamarabb jön a pénz az unióból


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Zöld utat kapott az a bizottsági javaslat, amely a gazdák nehéz helyzetére való tekintettel tíz tagállam számára lehetővé tenné, hogy valamivel hamarabb kezdjék meg a közvetlen kifizetések egy részének folyósítását. A hivatalos jóváhagyás valamikor a közeljövőben várható, írja a Bruxinfo.

A közvetlen kifizetések irányítóbizottsága szerdán egyhangúlag támogatta azt a bizottsági javaslatot, amely lehetővé tenné tíz tagállamnak, köztük Magyarországnak is, hogy a 2010-es közvetlen kifizetések legfeljebb 50 százalékát 2010. december elsejei kezdés helyett már október 16-án elkezdjék kifizetni. Az érintett tagállamok között van hazánkon kívül Belgium, Franciaország, Görögország, Írország, Olaszország, Lettország, Litvánia, Románia és Spanyolország.

A Bizottság közleményében emlékeztetett rá, hogy a gazdasági válság, a bevételek csökkenése, a hitelhez jutás nehézségei, egyes agrártermékek esetében az áringadozások és a szélsőséges időjárási viszonyok mind-mind hátrányosan érintették a gazdákat. A testület éppen ezért – az ő helyzetükön segítendő – indokoltnak találta, hogy a közvetlen kifizetések egy részét a tervezettnél előbb folyósíthassák számukra.

A hivatalos határozatot a Bizottság valamikor a közeljövőben hozza meg.

Forrás: Portfolio.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Akkor is tud róla a NAV, ha külföldről származik a bevétel

Sokan azt hiszik, hogy a tőkepiaci ügyletekből és kriptovalutákból származó jövedelem, különösen, ha külföldről származik, könnyen elrejthető az adóhatóság elől. Érdemes azonban tudni, hogy a külföldi bankoknál és befektetési szolgáltatóknál vezetett értékpapírszámláról és pénzforgalmi számláról több mint 100 országból kap a NAV tájékoztatást információcsere keretében. Szintén érdemes mérlegelni, hogy az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből, és kriptovalutából jövedelmet szerzők a NAV ellenőrzések célkeresztjében vannak a NAV 2024-es ellenőrzési terve szerint – foglalja össze a Niveus Consulting Group.

2024. május 15.

Speciális szakkérdések adóeljárásnál

Az adóigazgatási eljárásról szóló törvény szerint szakvéleményt kell kérni, ha az ügyben jelentős tény vagy egyéb körülmény megállapításához különleges szakértelem szükséges. Ismertetjük a szabályozást és bemutatunk egy érdekes példát a transzferárazás világából.