Jön a reálhozam – ki mire költi?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az állami nyugdíjrendszerbe visszalépők egy részének kezét szép summa ütheti heteken belül, és sokan (többnyire ugyanazok) a személyi jövedelemadózás átalakításával havonta is tudnak takarékoskodni. Fogyasztás helyett érdemes megtakarítani, de hova tegyük a pénzünket? A pénzcentrum.hu összegyűjtötte bankok és biztosítók figyelemreméltó ajánlatait.

Vannak nyertesei az SZJA átalakításának. A munkavállalóknál megmaradó nettó összeg növekedést mutat: van olyan gazdasági ágazat, ahol a foglalkoztatottak 28,4 százalékkal többet visznek haza, mint egy évvel ezelőtt. Ebből már félre lehet tenni nyugdíjas éveikre, lakáscélra, gyermekeiknek. Még többen a nyugdíjpénztárak által átutalt reálhozamot szeretnék befektetni, ő számukra is van ajánlatuk az egyes intézményeknek, még ha több esetben is a már jól ismert termékekhez vannak ezek csatolva. Milyen megoldásokat ajánlanak a bankok és biztosítók a spórolni vágyóknak?

Látnunk kell, hogy míg SZJA megtakarításunk rendszeres megtakarítást jelent, a reálhozam csak egyszerit. Ennek megfelelően az alábbiakban a bankok és biztosítók rendszeres és egyszeri megtakarítási termékeit is sorba vesszük.

A legtöbb banknál már a meglévő Tartós Befektetési Számlához (TBSZ) vagy a Nyugdíj-Előtakarékossági Számlához (Nyesz) kapcsolódva kínálnak különböző termékeket. A biztosítók a befektetéssel kombinált életbiztosítások (unit-linked) valamelyik változatát kínálják, de vannak mindkét oldalon érdekes és újító ötletek is. A TBSZ kivétel nélkül minden banknál elérhető, a NYESZ is megtalálható a legtöbb helyen.

Folytatás a pénzcentrum.hu-n.

Forrás: pénzcentrum.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.