Karrier Híd: átverés vagy gondoskodás?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szakszervezet szerint átverés a Karrier Híd program, a kormányzat viszont úgy véli: a versenyszféra fel tudja szippantani majd a közszolgálatból elbocsátott több mint 6700 embert.

„Átverés és megtévesztés a Karrier Híd program, amelynek lényege, hogy a közszolgálatból elbocsátott dolgozókat alkalmazó magáncégek járulékkedvezményt kapnak” – mondta Fehér József, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatban Dolgozók Szakszervezetének főtitkára, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) alelnöke egy sajtótájékoztatón. Példa nélkülinek nevezte, hogy a közszolgálatból elbocsátottak 20-25 százaléka szakszervezeti tisztségviselő volt. Úgy vélte: diszkriminatív a bérkompenzáció, mert álláspontja szerint kisebb bérkompenzációt kapnak azok a kétgyermekes családok, ahol az egyik szülő a magánszektorban dolgozik.

73-75 ezer kormánytisztviselő dolgozik az államigazgatásban, közülük kerülnek ki az elbocsátottak. A főtitkár szerint törvénysértő volt a döntés, ugyanis a kormány nem egyeztetett a szakszervezetekkel. „Egy törvénysértéssel több vagy kevesebb nem oszt, nem szoroz. Karrier Hídról beszélnek, ebből azonban csak a híd van meg: az alá mehetnek majd az elküldött emberek” – fakadt ki Fehér József az FN24-nek. Szerinte olyan a magyar gazdaság állapota, hogy a versenyszférában nem fognak tudni munkát adni ezeknek az embereknek – még az kedvezmények hatására sem.

Folytatás az fn.24.hu-n.

Forrás: fn24.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.