Meddig léphetnek át az állami nyugdíjrendszerbe a magánpénztártagok?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jövő március végéig kezdeményezhetik az állami nyugdíjrendszerbe való visszalépésüket a magán-nyugdíjpénztári tagok az alkotmányügyi bizottság – a kormány által is támogatott – javaslata szerint. A testület emellett egyetértett azzal, hogy a maradó pénztártagok – mivel az általuk fizetett tízszázalékos járulék a jövőben az állami nyugdíjkasszába kerül – állami nyugdíjjogosultságot kapjanak

Az alkotmányügyi bizottság döntött arról a – pénzügyi stabilitásról szóló előterjesztéshez benyújtott – zárószavazás előtti módosító javaslatról, amely Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter hasonló tartalmú szerdai indítványánál részletesebben szabályozza a visszalépést. A pontosítást a kormány is támogatta.

Eszerint a magánpénztártagok március 31-ig kezdeményezhetik tagsági viszonyuk megszüntetését, a megszüntetés napja pedig május 31. lesz.

Az állami pillérbe visszalépő pénztártagok a tagdíjkiegészítésként befizetett összeget, valamint a reálhozamot felvehetik, vagy önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják. Matolcsy György szerdai javaslata még csak a tagdíjkiegészítés kifizetéséről rendelkezett volna, a reálhozaméról nem.

Folytatás a pénzcentrum.hu-n.

Forrás: pénzcentrum.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)