Nagy vitát válthat ki Trump adócsökkentése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Látványos összecsapást ígér a republikánus államfő és a képviselőház republikánus elnöke között, hogy Donald Trump az elnökválasztási kampányban tett ígéretének megfelelően 35 százalékról 15 százalékra akarja levinni a vállalati nyereségadót az USA-ban – írja a Napi.hu a Bloomberg elemzésére hivatkozva


 A kongresszus alsóházát vezető Paul Ryan csak olyan adócsomagot támogat, amely a büdzsé szempontjából semleges, azaz bevételei és kiadásai egyensúlyban vannak, következésképpen a benne szereplő adócsökkentések nem növelik az államadósságot – áll a Napi.hu cikkében. Trump szerdán jelenti be adóterveit.

Az Urban-Brookings Tax Policy Center tanácsadó cég becslése szerint ha 20 százalékra vinnék le az adókulcsot, akkor tíz év alatt 1,8 ezer milliárd dollár szövetségi adó esne ki a büdzséből, ha 15 százalékra, akkor 2,4 ezer milliárd dollár.

Ezt a különbséget látva kétséges, hogy a 15 százalékos szint estén el lehetne kerülni az államadósság emelkedését – derül ki Roberton Williams adószakértő szavaiból. Szerinte valahol máshol emelni kellene az adókat a kiesés pótlására.

A történet vége csúnya vita lehet a törvényhozás és az elnök között. Trump választási kampányában sokkal többet beszélt az adócsökkentésekről, mint azok hatásáról a költségvetési hiányra. Ragaszkodott ahhoz, hogy az USA gazdasága tartósan három százalék feletti növekedést produkálhat, ami „ezermilliárd dollárokban mérhető” új bevételt hozhat a költségvetésbe – írja az internetes újság.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.