NAV-figyelő 39. hét: Érdemes használni az ONYA felületen megjelenő „Biztosítotti bejelentés” szolgáltatást


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A foglalkoztatással kapcsolatos adatbejelentést lényegesen megkönnyíti a „Biztosítotti bejelentés” szolgáltatás. Az új szolgáltatás felépítése követi a ’T1041 bejelentés struktúráját.

Közzétételre került a természetes személyek automatikus részletfizetési kérelme
A természetes személyek – így a magánszemélyek, az egyéni vállalkozók és az áfa fizetésre kötelezett magánszemélyek – legfeljebb 1 000 000 Ft összegű adótartozásukra, évente egy alkalommal, legfeljebb 12 havi pótlékmentes részletfizetést kérhetnek az állami adóhatóságtól.

A nyomtatvány a NAV honlapján a Főlap/Letöltések – egyéb/Adatlapok, igazolások, meghatalmazásminták útvonalon érhető el.

Megjelent a 3006/2021. számú útmutató az engedélyezett gazdálkodói (AEO) státuszról:
Az útmutató tájékoztatást és magyarázatot ad az engedélyezett gazdálkodó státusz általános jellemzőiről, a kapcsolódó kedvezményekről és kritériumokról, a kérelmezés folyamatáról, az engedély nyomon követésének elméleti és gyakorlati tudnivalóiról.

onya

Az ADÓVILÁG 2021/10. számának kiemelt cikke az elektronikus foglalkoztatotti bejelentések korszerűsítéséről szól
Az elektronikus foglalkoztatotti bejelentés jól ismert, 2007. év óta használatos módja a ’T1041 jelű adatlap. Ez a nyomtatvány szolgált ezidáig a kifizetőknek és a munkáltatóknak a biztosítotti jogviszonyt eredményező foglalkoztatással kapcsolatos jogviszony adatainak bejelentésére.

A bejelentési kötelezettség teljesítésének módja 2021. szeptember 1-jétől forradalmi módon megújul, mert az ONYA útján is lehetővé válik.

A cikk szerzője, Kertész Gábor az Accace Hungary adómenedzsere. Az Accace az Adó Online szakmai partnere.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.