Nemzeti terv az euró bevezetésére – konkrét időpont nélkül


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A cseh kormány csütörtökön elfogadta az euró bevezetésének nemzeti tervét, de a tervezetben nincs szó arról, hogy mikortól akarják alkalmazni az Európai Unió közös pénzét. A dokumentum azokat a lépéseket rögzíti, amelyek révén zökkenőmentesen be lehet vezetni az új fizetőeszközt.

Az euró bevezetésének az időpontját még egyeztetni kell a cseh nemzeti bankkal, ezért csak nyáron lehet konkrét időpont megnevezésére számítani – idézték cseh lapok Mirek Topolanek miniszterelnököt. Az időpont meghatározásához még a parlamentnek is jóvá kell hagynia az államháztartás rendbetételére a kormány által kidolgozott reformprogramot – szögezte le Topolanek. Az erről szóló parlamenti vita júniusban kezdődik.

A pénzügyminisztérium 2012-es dátumot tart valószínűnek. Eredetileg 2010 volt a céldátum, de nem valószínű, hogy Csehország időben teljesíteni tudja a stabilitási megállapodásban szereplő kritériumokat.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.