Orbán Viktor újabb gazdaságvédelmi csomagot jelentett be Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az újabb gazdaságvédelmi csomag részeként rövidített munkavégzés esetén az állam átvállalja a munkáltatóktól a munkavállalók bérének egy részét és több lépcsőben visszaépítik a 13. havi nyugdíjat.

Orbán Viktor hétfőn délben újabb intézkedésekről beszélt. A miniszterelnök szerint a cél, hogy amennyi munkahely elvész a járvány következtében, annyit hozzanak létre. A gazdaságvédelmi intézkedésekről szólva elmondta: három ütemre bonthatók az intézkedések, az első már lezajlott, ennek része volt a korábban bejelentett hiteltörlesztési moratórium, vagy a katás vállalkozók megsegítése. A második üztem most kezdődik – mondta a miniszterelnök.

A három ütem intézkedései a GDP 18-20 százalékát csoportosítja át. Ehhez a 2020-as költségvetéstől el kell térni, a költségvetési hiányt 1 százalékról 2,7 százalékra emelik.

Orbán Viktor a második ütemből 5 program egyes alprogramjait ismertette:

– rövidített munkaidőnél az állam átvállalja a munkáltatóktól a munkavállalók bérének egy részét

– beruházások támogatása 450 milliárd forint értékben

– egyes kiemelt ágazatok újraindítása és támogatása: turizmus, egészségipar, élelmiszeripar, mezőgazdaság, építőipar, logisztika, közlekedés, film- és kreatív ipar

– vállalatoknak nyújtott kamat és garanciatámogatott hitelek 2000 milliárd forint értékben

– család- és nyugdíjasvédelem: több lépcsőben visszajön a 13. havi nyugdíj. 2021 februárjában a nyugdíjasok 1 heti plusz nyugdíjat kapnak és ugyanez történik majd 2022-ben, 2023-ban és 2024-ben is.

(Adó Online)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.