Összevonják a kis adókat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elfogadott koalíciós szerződés alapján 2008-tól az adórendszer egyszerűbbé válik, a munkáltatói és a munkavállalói tb-járulékok például egységes alapra kerülnek, összevonják a kis adókat – mondta Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, a „”Bízunk Magyarországban”” Klub ülésén.

Kóka János bejelentette: az elképzelések szerint a kis és közepes vállalkozások adómentes nyereségének 25 százalékos határa 50 százalékra emelkedik, értéke 250 millió forintra nő 2008-tól annak érdekében, hogy ösztönözzék a szektor beruházásait, s ennek révén a multinacionális vállalatok beszállítói kapacitását.

A 2008-tól életbe lépő új adójogszabályok keretében új áfa-törvény működik majd, amely lehetővé teszi, hogy egy vállalatcsoporton belül összevonják az adóbefizetést és visszaigénylést – jelezte a gazdasági miniszter.

A gazdasági tárca prognózisa szerint 2007-ben közel 4 milliárd euró működő tőke érkezik Magyarországra – mondta Kóka János, aki úgy látja, hogy Magyarország 2009-re képes teljesíteni a maastrichti kritériumokat, így 2011-2013 között beléphet az euró övezetbe.

Forrás: Origo


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Akkor is tud róla a NAV, ha külföldről származik a bevétel

Sokan azt hiszik, hogy a tőkepiaci ügyletekből és kriptovalutákból származó jövedelem, különösen, ha külföldről származik, könnyen elrejthető az adóhatóság elől. Érdemes azonban tudni, hogy a külföldi bankoknál és befektetési szolgáltatóknál vezetett értékpapírszámláról és pénzforgalmi számláról több mint 100 országból kap a NAV tájékoztatást információcsere keretében. Szintén érdemes mérlegelni, hogy az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből, és kriptovalutából jövedelmet szerzők a NAV ellenőrzések célkeresztjében vannak a NAV 2024-es ellenőrzési terve szerint – foglalja össze a Niveus Consulting Group.

2024. május 15.

Speciális szakkérdések adóeljárásnál

Az adóigazgatási eljárásról szóló törvény szerint szakvéleményt kell kérni, ha az ügyben jelentős tény vagy egyéb körülmény megállapításához különleges szakértelem szükséges. Ismertetjük a szabályozást és bemutatunk egy érdekes példát a transzferárazás világából.