Dán csokoládéra figyelmeztet a NÉBIH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Műanyagdarabot találtak a Dániában előállított Anthon Berg Sweet Moments marzipan bar minicsokoládéban, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hatóság (Nébih) felhívja a vásárlók figyelmét, hogy ne fogyasszanak a Magyarországon is forgalomba került termékből.


A hivatal pénteki tájékoztatása szerint a 72222 és 72257 tételszámú, 2017.1823 RASFF referenciaszámú, marcipánnal töltött csokoládé 1155 grammos kiszerelésben kapható, minőségmegőrzési ideje 2018. szeptember 3. és október 9. között jár le.

A közlemény szerint a termékben egy dán fogyasztó talált műanyagdarabot. A gyártó elővigyázatosságból valamennyi, az érintett termékkel azonos időben készült tételét – így a Magyarországra került készítményeket is – visszahívta, mivel a szennyeződés a kisgyermekeknél fulladásveszélyt jelenthet – írták.

[htmlbox felteteles_adomegallapitas]

 

Hozzátették, hogy a jelenlegi információk szerint csak a megjelölt azonosítóval ellátott tételeket kell visszahívni.

A termék első magyarországi forgalmazójánál a Nébih vizsgálatot indított.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 23.

DLA Piper: átalakulóban a hazai energiapiac

Magyarország energiaimport-kitettsége 85 százalék feletti, de ez az arány a klímasemlegesség felé tett lépésekkel csökkenthető. A kilátások pozitívak: gáztárolóink jelenlegi töltöttségi szintje a régióban az egyik legmagasabb, naperőművi kapacitásunk mintegy 6 ezer MW, illetve a lakossági villamosenergia-fogyasztás is csökkenő tendenciát mutat. A DLA Piper Hungary szakértői sorra vették azokat a tényezőket, melyek az energiaszektor átalakulására a legnagyobb hatással bírnak.

2024. május 23.

EY: Új EU-s szabályozás mutatja, mi a kibervédelem minimuma

Hatalmas károkat okoz a kiberbűnözés a pénzügyi szektorban, amire az Európai Unió választ kíván adnia az úgynevezett DORA rendelettel. A már jövőre élesben működő kiberszabályozás segít felkészíteni az európai, köztük a hazai pénzügyi szervezeteket az online támadások kivédésére – hívja fel a figyelmet az EY. A vállalatoknak jól felfogott érdeke, hogy megfeleljenek a DORA által nyújtott minimális elvárásoknak, de érdemes egy jóval komplexebb, személyre szabott megközelítés alkalmazni, hogy mindenképp elkerüljék a komoly anyagi és reputációs kárral járó biztonsági incidenseket.