Bejegyzések digitális adózás címkével

Digitalizálódó áfa az Európai Unióban 4. rész
2023. július 17. Adó

Digitalizálódó áfa az Európai Unióban 4. rész

Az egyre digitalizálódó áfa-t érintő reformok közül eddig a 2028-tól esedékes változások (elektronikus számlázás kiterjesztése, megszűnő összesítő jelentés, közel valós idejű adatáramlás) voltak jobban fókuszban a cikksorozat eddigi részeiben, most azonban járjuk körbe a sokkal hamarabb érkező, már 2025-től esedékes változásokat.

Digitalizálódó áfa az Európai Unióban 3. rész
2023. július 10. Adó

Digitalizálódó áfa az Európai Unióban 3. rész

Korábban már említésre került, hogy az elektronikus számlák adott országban érvényes szabályozása tagállami hatáskörben marad, ezzel együtt minden tagállamnak tekintettel kell lennie az Európai Bizottság 16931-es szabványára. Az alábbi cikkben ennek a kevésbé ismert szabványnak az ismertetésére kerül sor, ugyanis néhány éven belül minden közösségi ügyletet bonyolító adóalany át kell térjen – közösségi ügyletei tekintetében – az elektronikus számlázásra, amelynek kereteit ez a szabvány fogja meghatározni.

2022. május 3. Adó

Mit jelenthet Matolcsy György adóreformja?

A jegybankelnök, zöld-, digitális és forgalmi adóra koncentráló reformot sürgetett a Magyar Nemzeti Bank legutóbbi alapkamat-emelése után. A Világgazdaság adószakértőket kérdezett: mi lehet a háttérben?

2021. június 30. Adó

Varga Mihály: digitális fordulat jön a NAV-nál

A családok, vállalkozások részéről egyre nagyobb az igény az online megoldásokra, ezért az adóhivatalnál is digitális fordulatra van szükség, tovább erősítik az informatikai fejlesztéseket – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter Facebook-oldalán szerdán.

2020. május 18. Cégvilág Koronavírus

Teljesítőképességük határára kerültek a cégek világszerte

Az adózás digitális átalakulása miatt egyre több feladattal szembesülnek a vállalatok, miközben rohamosan csökkennek a területre fordítható erőforrásaik – állapítja meg az EY 1013 nagyvállalat megkérdezésével készült globális adó és pénzügyi jelentése. A digitalizáció, a szabályváltozások követése és az ehhez szükséges szakemberek hiánya a teljesítőképességük határára sodorta a szervezeteket. A jelenlegi egészségügyi krízis csak tovább súlyosbítja a helyzetet, amire a kritikus feladatok kiszervezése jelentheti a megoldást.