Hogy csinálhat számviteli karriert? (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Milyen munkakörben mennyit lehet keresni? Milyen karrierlehetőségek látszanak? Többek között ezekre a kérdésekre válaszol friss számában a Számviteli tanácsadó, amelyet itt rendelhet meg.


„Számviteli karrierirányok” című írásában a szaklap – nevéhez híven – abban ad eligazítást, hogy milyen karrierlehetőségek, kereseti lehetőségek és életpályamodellek állnak a számviteli ismeretanyaggal felvértezett szakemberek előtt. A szerző által ismertetett friss kutatás szerint a pályakezdő friss diplomás 250 ezer forint alapjövedelemre számíthat, míg egy 3–5 éves tapasztalattal rendelkező szakember már 650–850 ezer forintot kereshet, és vezetőként vagy vezető tanácsadóként 5–10 év szakmai tapasztalattal 900–1800 ezer forintos alapjövedelemre lehet szert tenni. A szaklap részletes táblázatban mutatja be a lehetséges munkaköröket és fizetéseket. A szerző ezen túl szemléletes ábrákkal illusztrálja a lehetséges karrierirányokat, és részletesen bemutatja az államilag elismert számviteli szakképesítések megszerzésének útját.

Mind a könyvvizsgálók, mind a könyvvizsgálatra kötelezett vállalkozások számára meghatározó jelentőséggel bír a könyvvizsgálói díj nagyságának a meghatározása, amelyet számos tényező befolyásol. A könyvvizsgálati díj alakulása című írás ezeket mutatja be kutatási eredmények és a gyakorlat alapján.

Kevesebbet fizetünk a hatósági eljárásokért – erről is ír friss számában a Számviteli tanácsadó. A lap segítségével teljes körű képet kaphat arról, hogy ezentúl mely eljárási illetéket és igazgatási szolgáltatási díjat nem kell megfizetnie akár magánszemélykénrt, akár vállalkozásként.

2016. január 1-jétől változtak az eredménykategóriák és az eredménykimutatás, megszűntek a rendkívüli bevételek és a rendkívüli ráfordítások, emiatt megszűnt a rendkívüli eredmény és a szokásos vállalkozási eredmény. Megszűnt továbbá a mérleg szerinti eredmény, amelynek következtében módosult a mérlegben a sajáttőke-szerkezet is. A saját tőkében a mérleg szerinti eredmény helyére az adózott eredmény került. Változott, bővült a mikrogazdálkodói számlatükör. A mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámolót érintő, 2016. január 1-jétől hatályos változásokról néhány kiemelt gazdasági esemény könyvelésén keresztül kaphat képet a Példák, esettanulmányok rovatból.

A Számviteli tanácsadó legfrissebb, 2016/2-es számát itt rendelheti meg.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 10.

Helyesbítő számla és a felszámolás

Cikkünkben egy megtörtént esetet mutatunk be számlázás témakörében. A tényállás a következő: az egyik adóalany az általa teljesített, ingatlanértékesítésre irányuló ügylet kapcsán tévesen áfát számított fel. Az adóalany az ügyletről kiállított számlát helyesbítette, ugyanakkor a helyesbítő számlának az adóalany partneréhez (továbbiakban: partner) történő eljuttatása minden bizonnyal nem fog sikeresen megvalósulni, mivel a partner felszámolási eljárás alatt áll.

2024. október 9.

A részesedés kivezetéséhez kapcsolódó adóalap-csökkentés a társasági adóban

Ha a részesedést értékesítik és a tulajdonos társaságnál árfolyamnyereség keletkezik, az társaságiadó-alapot képez és meg kell fizetni utána az adót, kivéve, ha bejelentett részesedés értékesítésére kerül sor, amelyet a tulajdonos a kivezetést megelőzően legalább egy évig folyamatosan az eszközei között nyilvántartott. Ebben az esetben a keletkezett árfolyamnyereséggel csökkenthető az adózás előtti eredmény.