Páratlan párosítás a NAV nyugtáknál – az e-Cégkapuban már a helyükre kerülnek (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A technikai üzeneteket és a nyugtákat nem szükséges manuálisan párosítani a hivatalokkal történő elektronikus levelezésben, mert az e-Jogsegéd Kft. megoldotta, hogy e-Cégkapu szolgáltatás a beadványokkal automatikusan összepárosítja a feladóvevényt, tértivevényt és a NAV nyugtát.

Ráadásul jelzi az alkalmazás kezelőfelületén színekkel és szöveges információval, hogy elfogadó vagy elutasító nyugtáról van-e szó, illetve milyen státuszban van.

A cégkapura épülő e-Cégkapu szolgáltatás lehetőséget nyújt az üzenetek tömeges le- és feltöltésére, aláírására és saját szabályrendszer alapján csatornákba rendezésére, mindezt villámgyorsan rengeteg időt spórolva a gazdálkodó szervezeteknek.

Az e-Cégkapu Magyarország egyetlen elektronikus tárháza, amely a cégek hivatalokkal történő elektronikus kommunikációját egyszerűvé, hatékonnyá és biztonságossá teszi. A szolgáltatást az e-Jogsegéd Kft. nyújtja amely már közel 10 éve tölt be piacvezető szerepet az elektronikus ügyintézésben.

Közép- és nagyvállalatok számára kialakított egyedi szolgáltatásával Elektronikus Központtá nőtte ki magát.

2010-ben az e-FMH szolgáltatásával megoldotta a fizetési meghagyások tömeges kezelését, 2016-ban pedig az elektronikus perkapun keresztül tömeges üzenetek beadását tette egyszerűvé. 2018. óta e-Cégkapu megoldásával egyszerűvé, gyorssá, biztonságossá tette a kötelező elektronikus kommunikációt a hivatalokkal.

A NAV-hoz beküldött elektronikus üzeneteket az e-Cégkapu automatikusan összekapcsolja a feladó- és tértivevényekkel illetve az elfogadó vagy elutasító nyugtákkal, mellette ezek státuszról is ad könnyen áttekinthető információt. Nincs szükség állandóan az időrabló tárgymező átnézésekre és egyesével történő értelmezésükre, helyette a megtakarított időt az ügymenet tartalmi részeire lehet összpontosítani.

A cégek mellett a könyvelőknek is hatalmas segítség az üzenetek szortírozása és rendszerezése.

Még az idén várható további fejlesztésünk eredményeként egy olyan lehetőség, hogy az e-Cégkapu jelezni fogja olyan fontos várható események bekövetkeztét, mint pl. adóellenőrzés. Mindezt már akkor mielőtt átvettnek minősülne az üzenet. Ebben az ügyben egyeztetéseket folytatunk.

Ez a fejlesztés hozzásegíti a cégeket és a könyvelőket, hogy határidőn belül minél felkészültebben válaszoljanak a hatóság kérdéseire és pontosan, hiánytalanul előkészítsék a beadandó dokumentumokat.

Az e-Cégkapu 2018-ban közel 70.000, míg 2019-ben az év első felében már több mint 150.000 üzenetet továbbított.

Az idő kerekét mi sem tudjuk visszafordítani, de az új elektronikus kapcsolattartás által okozott adminisztratív többletidőt a rendszer által nyújtott hatékonysággal vissza tudjuk adni.

Várjuk kérdéseiket és érdeklődésüket az alábbi e-mail címen: szakall.akos@ejogseged.hu

Szolgáltatásunkról további információt a következő helyen találhat: www.e-cegkapu.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

Új korszak kezdete a pénzügyi ágazati szakmai képzésben

Az elmúlt években több jelentős változás történt a szakterületünkön, amelyek jelentősen átalakították a pénzügyi ágazat képzéseit is. A legjelentősebb átalakulás azonban még előttünk áll, hiszen 2024. július 1-jétől a mérlegképes könyvelői, adótanácsadói és okleveles adószakértői képzések már csak az új, hatósági képzési rendszerben indulhatnak. Cikkünkben áttekintjük az érintett képzések múltját és jelenét, és a legfontosabb tudnivalókat az új hatósági képzési és vizsgáztatási rendszerről.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)