20 tonna szöget foglalt le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 20 tonna csavarszöget foglaltak le Budapesten egy vámudvarban a NAV munkatársai – olvasható a hatóság honlapján.


Budapest egyik vámkezelési helyszínén 20 000 kg Kínából származó szög vámkezelését kérték olyan vámokmányok benyújtásával, mely szerint a beérkezett vámáru után nem kell vámot fizetni. A pénzügyőrök a vámáru azonosítása miatt áruvizsgálatot tartottak és kiderült, hogy a dobozokban lévő – cinkkel bevont csavarszög – vámtétele 77 %, így a vámáru tulajdonosának nulla forint helyett több mint 2,7 millió forint vámot kell befizetnie.

A pénzügyőrök a valótlan vámtarifaszámmal benyújtott vámkezelési nyilatkozat miatt a több mint 4 millió darab, 3,5 millió forint értékű acél csavarszöget lefoglalták, és költségvetési csalás bűncselekmény elkövetése miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 24.

Az Európai Tanács új szabályokról állapodott meg a forrásadó-eljárásokra vonatkozóan

A Tanács megállapodásra jutott a kettős adóztatás alóli mentességre irányuló gyorsabb és biztonságosabb eljárásokról, amelyek hozzá fognak járulni a határokon átnyúló befektetések fellendítéséhez és az adóvisszaélések elleni küzdelemhez. Az úgynevezett FASTER-kezdeményezés célja, hogy a forrásadó-eljárásokat biztonságosabbá és hatékonyabbá tegye az EU-ban a határokon átnyúlóan működő befektetők, a nemzeti adóhatóságok és a pénzügyi közvetítők, például a […]

2024. május 24.

Varga Mihály: a kormány kitart az adócsökkentés politikája mellett

A kormány kitart az adócsökkentés politikája mellett, az elmúlt évtizedben a magyar gazdaság teljesítménye nőtt, miközben az adóelvonás mértéke csökkent – mondta a pénzügyminiszter a Magyarország tíz legnagyobb adózója elismerés átadó ünnepségén pénteken, Budapesten.

2024. május 24.

A közvetett adózás rendszere Egyiptomban (1. rész)

Egyiptom modern áfa-szabályozása 2016-ra datálható, ekkor lépett életbe az új áfa-törvény, amely felváltotta a korábbi termék-szolgáltatás jellegű adót. A törvény két jelentős módosításon esett át, először 2020-ban, majd 2022-ben.