A svájci topmenedzsereké a világ


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A közvetlenül a céges felsővezetés alatt dolgozó menedzserek Svájcban keresnek a legjobban a világon: fizetésük átlagosan 172 ezer euró évente. A svájci vezető menedzsereket a németek követik, évi 166 ezer eurós átlagfizetéssel – derül ki a Hewitt Associates tanácsadócég 35 országra kiterjedő felméréséből.

A felmérésben a helyi valutát euróra váltották, az adókat, szociális jellegű levonásokat nem vizsgálták. Az átlagfizetésben az alapfizetés, és ha volt ilyen, a változó jellegű juttatások szerepeltek. Ezek alapján például Ausztriában 126 ezer euró a menedzserek átlagjövedelme, ezzel összevethető mértékű Ausztráliában, ahol 130 ezer eurónak felel meg.

Közép- és Kelet-Európában igen változatos a jövedelempaletta, a menedzserek esetében is: míg Bulgáriában évi 24 ezer euró, Lengyelországban 80 ezer euró, Magyarországon 65 ezer euró az átlag. Ázsiában ennél lényegesen jobban keresnek a vezető menedzserek: Hongkongban 118 ezer eurót, Szingapúrban 109 ezret, Japánban 104 ezer eurónak megfelelő összeget visznek haza évente átlagosan. Kínában egy vezető menedzser éves jövedelme 43 ezer euró.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.