Adósságcsapdához vezet a fogyasztási hitel


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hozzávetőleg 20 milliárd forint értékben vesznek fel fogyasztási hiteleket a háztartások havonta Magyarországon – írja a Magyar Hírlap.

Ezeknek a hiteleknek igen magas a kamata, a teljes hitelmutató (THM) ezekre a kölcsönökre átlagosan 25-30 százalék, ám sokszor a 40 százalékot is meghaladja. A magas kamatot a bankok azzal magyarázzák, hogy a hitelek mögött nincs fedezet, így a kockázatuk nagyon magas.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete arra int, hogy pénz felvételekor az apró betűs fejezeteket is célszerű elolvasni. A személyi kölcsönök esetében is olcsóbbak az euró- vagy svájci frank-alapú hitelek, ám árelőnyük korántsem akkora, mint a lakáshiteleknél – írja a lap.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.