APEH-feketelista: íme, a legnagyobb adócsalók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Október végén az APEH 143 legnagyobb új adósa 31,2 milliárd forint adóval és 23,9 milliárd forint jogkövetkezménnyel (bírság és kamat) szerepelt az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal kedden közzétett listáján.

Az APEH által közzétett listán azoknak az adózóknak a neve, székhelye, telephelye szerepel, amelyek (akik) terhére az előző negyedév során megállapított – 180 napon túli – adóhiány küszöbértéke magánszemélyek esetében meghaladja a 10 millió forintot, más adózók esetében a 100 millió forintot.

A legnagyobb összeg a budapesti ES-TEAM Nagykereskedelmi Kft. neve mellett szerepel, csaknem 6 milliárd forint, a megállapított jogkövetkezmény pedig 3,9 milliárd forint. A végelszámolás alatt álló budapesti UnionComp Kerskedelmi Kft. adóhiánya meghaladja az 1 milliárd forintot, s hasonló összeget képvisel a megállapított jogkövetkezmény is. A lista harmadik helyén álló budapesti COMIMPEX-HUNGARY Kereskedelmi és szolgáltató Kft. adóhiánya 940 millió forint, a kivetett bírság illetve annak kamata 625 millió forint.

A lista hetedik helyét foglalja el Guo Zhang Wei, a legnagyobb tartozással rendelkező magánszemély. A budapesti lakcímmel rendelkező magánszemély adóhiánya 505 millió forint, 344 milliós megállapított jogkövetkezmény mellett. A magánszemélyek sorában a következő a túrkevei Horváth Róbert csaknem 170 millió forintos adóhiánnyal, majd a dömsödi lakcímmel rendelkező Gergely Imre, akinek 110 millió forintos adóhiánya és 116 millió forintot közelítő megállapított jogkövetkezménye van.

A listára azok a cégek illetve magánszemélyek kerültek be, amelyek (akik) az erről szóló határozatban előírt fizetési kötelezettségüknek a határozatban megállapított határidőben nem tettek eleget.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.