Február 15-től lehet visszaigényelni a regisztrációs adó egy részét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Február 15-től lehet visszaigényelni a regisztrációs adó egy részét azoknál a járműveknél, amelyeket 2004. május 1-e és 2005. december 31-e között hoztak be Magyarországra. Az igénylőknek 180 napjuk van a kérelem beadására, a megfelelő dokumentumokkal – számla, adás-vételi szerződés és a regadó befizetését igazoló számla – együtt. A kérelmet ahhoz a vámhivatalhoz kell eljuttatni, ahol korábban kiszabták a befizetendő összeget – mondta a Független Hírügynökségnek a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szóvivője.

Sipos Jenő hozzátette: a vámhatóságnak 90 napja van elbírálni a kérelmeket, és amelyik jogos, ott visszafizetik a pénz egy részét. A számítások szerint ez körülbelül 70 ezer járművet érint.

A vámhivatalok egyébként felkészültek, és a megfelelő ütemben fogják majd feldolgozni az adatokat – ígérte Sipos Jenő.

Az Országgyűlés decemberi döntése alapján a vám- és pénzügyőrség nem a teljes befizetett adót téríti vissza, csak azt a részét, amelyet korábban jogszerűtlenül vetettek ki. Az Európai Bíróság októberi döntése szerint a regisztrációs adó nem sérti ugyanis az uniós jogszabályokat, de a kiszabásánál nem voltak tekintettel az autó értékére. Emiatt a behozott használt autók után magasabb adót kellett fizetni a Magyarországon már nyilvántartásba vett hasonló használt járművekhez képest.

Forrás: Uno


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.