Soha nem látott szinten van az augusztusi hiány, a Pénzügyminisztérium megszorításokat lengetett be
2857 milliárd forint az első nyolc havi hiány.
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az állami nyugdíjrendszerbe visszalépők egy részének kezét szép summa ütheti heteken belül, és sokan (többnyire ugyanazok) a személyi jövedelemadózás átalakításával havonta is tudnak takarékoskodni. Fogyasztás helyett érdemes megtakarítani, de hova tegyük a pénzünket? A pénzcentrum.hu összegyűjtötte bankok és biztosítók figyelemreméltó ajánlatait.
Vannak nyertesei az SZJA átalakításának. A munkavállalóknál megmaradó nettó összeg növekedést mutat: van olyan gazdasági ágazat, ahol a foglalkoztatottak 28,4 százalékkal többet visznek haza, mint egy évvel ezelőtt. Ebből már félre lehet tenni nyugdíjas éveikre, lakáscélra, gyermekeiknek. Még többen a nyugdíjpénztárak által átutalt reálhozamot szeretnék befektetni, ő számukra is van ajánlatuk az egyes intézményeknek, még ha több esetben is a már jól ismert termékekhez vannak ezek csatolva. Milyen megoldásokat ajánlanak a bankok és biztosítók a spórolni vágyóknak?
Látnunk kell, hogy míg SZJA megtakarításunk rendszeres megtakarítást jelent, a reálhozam csak egyszerit. Ennek megfelelően az alábbiakban a bankok és biztosítók rendszeres és egyszeri megtakarítási termékeit is sorba vesszük.
A legtöbb banknál már a meglévő Tartós Befektetési Számlához (TBSZ) vagy a Nyugdíj-Előtakarékossági Számlához (Nyesz) kapcsolódva kínálnak különböző termékeket. A biztosítók a befektetéssel kombinált életbiztosítások (unit-linked) valamelyik változatát kínálják, de vannak mindkét oldalon érdekes és újító ötletek is. A TBSZ kivétel nélkül minden banknál elérhető, a NYESZ is megtalálható a legtöbb helyen.
Folytatás a pénzcentrum.hu-n.
Forrás: pénzcentrum.hu
2857 milliárd forint az első nyolc havi hiány.
A Balatonnál és a Velencei-tónál a revizorok több mint háromezer vizsgálatot végeztek idén július 1. és augusztus 31. között, az esetek 20 százalékában tapasztaltak jogsértést – ismertette a nyári akciójának mérlegét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn.
Az EU az eladók termelői láncért viselt felelősségének szigorításáról döntött. Németországban már évek óta az értékesítők felelnek a termelőik emberi jog sértéseiért és környezetszennyezéseiért.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!