Kánikula Kommandó: több mint félmilliárdos bírság, száz üzletbezárás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Csaknem 12 ezer ellenőrzést végeztek a hatóságok a Kánikula Kommandó első két hetében, és a feltárt jogsértések nyomán 4053 esetben mintegy 570 millió forint bírságot szabtak ki – jelentette ki Kondorosi Ferenc, kormánybiztos a kormányszóvivői tájékoztatón.

A nyári ellenőrzések során a szakemberek fokozott figyelmet fordítanak az élelmiszerüzletek biztonságára, a szezonális munkavállalásra, valamint a kedvelt pihenőhelyek ellenőrzésére.

A hatóságok 101 üzletet zártak be, 14 vállalkozás tevékenységét függesztették fel, és több mint kétmillió forint értékben koboztak el eszközöket. 16 tonna élelmiszert kivontak a forgalomból, valamint több mint félezer esetben felfüggesztő vagy eltiltó határozatot hoztak szabálytalan munkavégzés miatt. A rendőrök az ellenőrzések során négy körözött személyt fogtak el, és 39 esetben intézkedtek a szabálysértőkkel szemben.

Továbbra is magas a jövedéki jogsértések aránya, gyakori a nyugtaadási kötelezettség elmulasztása és az áruk hiányos jelölése, valamint gyakran előfordul, hogy visszaélnek az alkalmi munkavállalói könyvekkel.

Mindezek ellenére Kondorosi szerint egyre sikeresebbek a hatósági hadműveletek. A Csillagszóró és a Kikelet akciókat követően tovább nőtt a lakosság körében az ellenőrzések elfogadottsága, illetve a jogkövető magatartások száma – tette hozzá a kormánybiztos. A kormány június 30-án indította el nyolc hatóság közreműködésével a nyári ellenőrzéssorozatot, a Kánikula Kommandó várhatóan augusztus 25-ig tart.

Forrás: Világgazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.