Megváltozott az Étkezési Erzsébet-utalvány neve


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az év elejétől megváltozott néven és megjelenéssel adják ki az Étkezési Erzsébet-utalványt, ettől függetlenül mind a tavaly, mind az idén kiadott utalványok érvényesek – közölte a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) logisztikai igazgatója a szolgáltató sajtótájékoztatóján.


A már ismert Étkezési Erzsébet-utalvány és Gyermekvédelmi Erzsébet-utalvány mellé a NÜSZ január közepétől vezette be három új utalványát, az Iskolai Erzsébet-utalványt, a Szabadidő Erzsébet-utalványt, valamint az Ajándék Erzsébet-utalványt. Ezzel egy időben egységesítették az utalványcsalád tagjainak megjelenését, új, kiegészítő biztonsági elemekkel látták el, és a fogyasztásra készétel, valamint étkezési szolgáltatás vásárlására felhasználható utalvány az Étkezési Erzsébet-utalvány nevet kapta – számolt be a változtatásokról a logisztikai igazgató.

Mind a régi, mind az új típusú utalvány forgalomban lehet, mindegyik érvényes és beváltható, ezért a felhasználóknak nincs okuk az aggodalomra. A NÜSZ minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy az utalványok biztonságosan felhasználhatók legyenek. A regisztrált munkáltatók száma jelenleg már meghaladja a 40 ezret, a felhasználóké a kétmilliót, az elfogadóhelyeké pedig a 40 ezret.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit

2024. július 4.

Új korszak kezdete a pénzügyi ágazati szakmai képzésben

Az elmúlt években több jelentős változás történt a szakterületünkön, amelyek jelentősen átalakították a pénzügyi ágazat képzéseit is. A legjelentősebb átalakulás azonban még előttünk áll, hiszen 2024. július 1-jétől a mérlegképes könyvelői, adótanácsadói és okleveles adószakértői képzések már csak az új, hatósági képzési rendszerben indulhatnak. Cikkünkben áttekintjük az érintett képzések múltját és jelenét, és a legfontosabb tudnivalókat az új hatósági képzési és vizsgáztatási rendszerről.