Munka Törvénykönyve: kemény viták várhatók a műszakpótlékról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A minisztérium a jövő hétre már a megállapodást várja, de a szakszervezetek és a munkavállalói szervezetek még kemény vitákra készülnek az új Munka törvénykönyvéről. A műszakpótlék kérdése és a szakszervezeti vezetők munkajogi védettsége lehet a két legérzékenyebb téma.

Nagyon lényeges kérdésekben egyelőre messze vannak az álláspontok, és bizonyos dolgokról egyáltalán nem is beszéltünk még – mondta Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke az [origo]-nak arra reagálva, hogy Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár csütörtökön beszámolt az új Munka törvénykönyve tervezetéről folytatott egyeztetések eredményeiről.

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára sajtótájékoztatóján egyebek mellett közölte, több pontban sikerült előrelépni a tárgyalások során, néhány kérdésben megállapodás is született, és nincs olyan téma, ahol merev elutasítást tapasztalna valamelyik fél részéről. Az [origo] kérdésére úgy vélte, a jövő héten az érdemi tárgyalások akár lezárulhatnak.

A szakszervezeti szövetség elnöke szerint azonban az olyan témákon, mint a védett kor intézménye, könnyen túl lehetett jutni, miközben a túlmunka szabályozásáról még távolinak tűnik a kompromisszum a munkaadók képviselőivel, hiszen nem világos, például, a délutáni pótlék eltörlése esetén mi lesz a garancia arra, hogy a munkavállalók bére nem csökken. Ugyanígy tisztázásra vár, hogy az egyéni és kollektív szerződésekben milyen arányban lehessen eltérni a törvényi szabályozástól – említett két példát az érdekvédő.

Folytatás az origo-n.

Forrás: origo


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.