Bejegyzések Deloitte címkével

2024. április 9. Cégvilág

Deloitte: optimistábbak a pénzügyi vezetők

Lényegesen optimistábbak a közép-európai pénzügyi vezetők 2023-hoz képest, elsősorban az üzleti környezet megítélése javult, de a többi területen is pozitív volt az elmozdulás – derül ki a Deloitte kedden publikált felméréséből.

2023. február 20. Cégvilág

Deloitte: minimális GDP-növekedésre számítanak a régiós vállalatok

A közép-európai vállalatok pénzügyi vezetői átlagosan 0,33 százalékos GDP-növekedésre számítanak idén a 2022-es 2,3 százalékhoz képest; az idei közel van a 2021. évi, a koronavírus-járvány idején mért 0,25 százalékos várakozáshoz – közölte a Deloitte könyvvizsgáló legfrissebb felmérése alapján.

2022. június 2. Cégvilág

Ilyen éve még nem volt az M&A piacnak

Az összeolvadások és vállalatfelvásárlások (M&A) globális piaca 2021-ben új csúcsot döntött meg mind a tranzakciók összértékét, mind azok számát tekintve a 2020-as év jelentős visszaesése után – tájékoztatott a Deloitte könyvvizsgáló cég legújabb tanulmánya részleteiről csütörtökön.

Megjelentek a globális minimumadó modellszabályai
2022. január 26. Adó

Megjelentek a globális minimumadó modellszabályai

Nyilvánosságra hozta modellszabályait a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) a globális minimumadóról, és az EU is kiadta irányelv-tervezetét a minimumadó unión belüli gyakorlatba ültetéséről – hívta fel a figyelmet a Deloitte nemzetközi üzleti tanácsadó.

2021. május 25. Adó Koronavírus

Fejlesztéssel reagáltak az adóhatóságok a koronavírus-járvány miatti változásokra 

Gyorsan reagáltak a koronavírus-járvány miatti kihívásokra az adóhatóságok, kétharmaduk informatikai berendezéseket vásárolt vagy bérelt a távmunkában dolgozó munkatársainak, illetve változtatott munkafolyamatain, a helyszíni adóellenőrzések egy részét például digitális környezetbe helyezték át – közölte a Deloitte az OECD Adóigazgatás Fórumának felmérése alapján, amelyet több mint 30 ország, köztük Magyarország adóhatóságának részvételével készítettek.

2020. május 7. TB-Nyugdíj

Nem háríthatják át a kereskedők az új adót a beszállítókra

Új kormányrendelet védi az élelmiszer-beszállítókat a nagyobb kereskedőknek történő eladásoknál a koronavírus miatti veszélyhelyzet idején, ez alapján a kereskedők nem csökkenthetik egyoldalúan a beszerzési árat, és nem is fenyegethetik a beszállítókat a rendelések csökkentésével az alacsonyabb beszerzési ár elérése érdekében – hívta fel a figyelmet közleményében a Deloitte tanácsadó vállalat.

Ki és mennyi kiskereskedelmi különadót fizet majd?
2020. április 17. Adó

Ki és mennyi kiskereskedelmi különadót fizet majd?

Kiskereskedelmi különadó volt már korábban, 2010. és 2012. között Magyarországon, és ahogy várható volt, lényegében a korábbi szabályokat vezetik be újra, kisebb módosításokkal. Melyik szektorokat érinti az adó? A webshop-ok is fizetnek? A szabály gyakorlatilag a hagyományos bolti kiskereskedelmet és az internetes kereskedelmet is teljes egészében lefedi azzal, hogy benne van többek között az élelmiszer, ital, dohányáru, állateledel, elektronikai eszközök, háztartási cikkek, könyv, sportszer, játék, ruha és bútor kiskereskedelme. Három kevésbé klasszikusnak tekinthető kiskereskedelmi szektor is fizetni fog: az autókereskedők, a benzinkutak (az üzemanyag és az ottani boltok eladása után is) valamint a gyógyszer kiskereskedők. Mi alapján és mennyit kell fizetni? Az adót az éves nettó (áfát nem tartalmazó) árbevétel alapján kell kiszámítani, függetlenül attól, hogy az adott kereskedő nyereséges vagy veszteséges. Az adómérték sávosan emelkedik: 500 millió Ft éves árbevétel alatt nem kell fizetni, az 500 millió és 30 milliárd Ft közötti részre az árbevétel 0,1%-a, a 30 milliárd és 100 milliárd Ft közötti részre az adó az árbevétel 0,4%-a, a 100 milliárd Ft feletti árbevétel részre pedig 2,5%. Mennyi kiskereskedő van Magyarországon? Ebből mennyi fog fizetni? Valóban csak…

2020. március 18. Cégvilág Koronavírus

Csőd szélére került a magyar vendéglátóipar

A koronavírus okozta gazdasági vihar egyik első áldozata a turizmus és a vendéglátás. Az ágazatban tevékenykedő vállalkozások már az első hazai megbetegedés bejelentése óta a bőrükön érzik a negatív gazdasági hatásokat. A kormány jó előre jelezte, hogy valamilyen támogatásban kell részesíteni a szektort, hogy átvészelje a rá váró nehéz időszakot. A megfelelő támogatási eszközök meghatározása azonban nem is olyan egyszerű – írja közleményében a Deloitte.

2020. március 10. Adó

Deloitte: bizonyítási nehézségek az adóellenőrzések során

Az adóigazgatási eljárások új gyakorlata szerint az adózó a jogorvoslati eljárásban nem hivatkozhat olyan új tényre, bizonyítékra, amit korábban nem terjesztett elő, ami sok esetben azt eredményezi, hogy az adózó bizonyítása korlátok közé szorul – hívja fel a figyelmet a Deloitte.

2019. november 11. Adó

Deloitte: elnyerte végső formáját az online számlarendszer

Elnyerte végső formáját az online számla rendszer, a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) valós idejű számlaadat-szolgáltatás támogatására fejlesztett rendszere, a 2.0 verziószámot viselő csomag jelentős változásokat hoz – hívja fel a figyelmet a Deloitte.