Lejtmenetre számítanak a cégvezetők
A cégvezetők harmada nem számít profitra a következő fél évben. 14 százalékuk úgy nyilatkozottt, hogy a megnövekedett energiaköltségek veszélyeztették a vállalat működését – áll az MKIK kutatásában.
A cégvezetők harmada nem számít profitra a következő fél évben. 14 százalékuk úgy nyilatkozottt, hogy a megnövekedett energiaköltségek veszélyeztették a vállalat működését – áll az MKIK kutatásában.
A 2021 júliusi 64 százalékról 6 százalékponttal emelkedett a késedelemmel fizető cégek aránya – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI).
A cégek nagy része szerint még súlyosabb lesz a helyzet, pedig már most is nagyobb a kihívás, mint a járvány előtt – derül ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézetének (GVI) felméréséből.
A vállalkozások 64 százalékának legalább egy üzleti partnere késedelmesen fizetett 2021 első fél évében, ami csökkenés az egy évvel korábbi 65 százalékhoz és a másfél évvel korábbi 68 százalékhoz képest, ugyanakkor 2 százalékpontos emelkedés a fél évvel korábbihoz viszonyítva – derül ki a GVI elemzéséből.
A pénzügyi kötelezettségek teljesítése a cégek negyede-harmada számára egyáltalán nem, további egyharmaduknak pedig közepes nehézséget jelent – közölte az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI).
A cégek válságkezelési stratégiái közül továbbra is kiemelkedik a kiadások csökkentése, de ezt idén áprilisban a korábbiaktól eltérően már nem a likviditás javítása, hanem a piaci pozíciók stabilizálása, javítása, átalakítása követte – derül ki az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) áprilisi felméréséből.
Az idén az első fél évben várhatóan a cégek 15 százalékának válik nehezebbé pénzügyi kötelezettségeit teljesíteni, míg az előző fél évben 16 százalék volt ez az arány – közölte az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI).
A 2021-es évre a vállalkozók bizakodóan tekintenek, 42 százalékuk arra számít, hogy az idén éves árbevétele nőni fog 2020-hoz képest – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI) októberi adatokon alapuló elemzését.
A vállalkozások az elmúlt fél évhez képest kedvezőbben ítélik meg az üzleti klímát, érezhető nagymértékű alkalmazkodókészségük a helyzethez, ugyanakkor várakozásaik továbbra is bizonytalanok – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI) az októberi féléves konjunktúra felmérés megállapítását.
A tavaszi mélyponthoz képest javultak júliusban a cégvezetők várakozásai, viszont jóval elmaradnak az egy évvel korábbitól.
A vállalkozások 62 százaléka foglalkoztat megváltozott munkaképességű munkavállalót – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI) szerdán. elsősorban a feldolgozóipari cégekre jellemző a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása.
A vállalkozások továbbra is nagyon kedvezőnek ítélik meg az üzleti klímát a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) 2817 vállalati vezető válaszából összeállított konjunktúra vizsgálata szerint.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) felmérése szerint a válaszoló cégek 47 százaléka tervezi, hogy a következő három évben automatizálás vagy digitalizálás jellegű fejlesztést hajt végre.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) felmérése szerint az októberi adatok alapján a harmadik negyedévi konjunktúramutató stagnált, az előző negyedévi 42 ponton állt.
A cégek 37 százaléka módosítja üzleti stratégiáját a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének hatására – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI).