Hogyan vásároljunk a neten?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Néhány éve még utópiának tűnt, hogy otthon a karosszékben ülve egy gomb megnyomásával könyvet, tévét vagy akár ruhát vásároljunk, ma meg már rutinszerűen rendeljük neten a pizzát, a könyvet, foglaljuk le a külföldi szállást, vagy veszünk meg bármilyen szolgáltatást.

Na persze vannak dolgok, amiket még szeretünk megfogni, megszagolni, felpróbálni, és ez lehet, hogy még sokáig így is marad, de kétségkívül afelé haladunk, hogy virtuálisan intézzük vásárlásaink nagy részét is. Ezen a héten a biztonságos internetes vásárlás ügyében tudatosodunk tovább. A kártyás vásárlásról a videóban hallhatunk, a jogainkról és praktikus tudnivalókról pedig itt a továbbiakban.

Az interneten gyakorlatilag bármilyen termék forgalmazható, így szinte bármit megvehetünk. A hazai és az uniós jogszabályok szigorú feltételeket támasztanak azonban a webáruházak üzemeltetőivel szemben, de a csalások és visszaélések megelőzése érdekében nekünk is ébernek kell lennünk.

A szolgáltató (webáruház) köteles biztosítani, hogy a szerződéskötés során vásárlóként a megadott adatainkat ellenőrizni és javítani tudjuk, és a megrendeléstől számított 48 órán belül visszaigazolást kell küldenie. Ha ez nem történik meg, akkor mentesülünk a szerződéses kötelezettségeink teljesítése alól.

Eltérő megállapodás hiányában a szolgáltató a vásárlótól kapott felszólítás kézhezvételétől számított 30 napon belül köteles a teljesítésre, vagyis az áru leszállítására. Ha mondjuk nincsen raktáron, amit megrendeltünk, akkor a webáruháznak mindenképpen értesítenie kell minket erről és a már kifizetett összeget vissza kell, térítse.

Ha megérkezett a termék, amit megvásároltunk a neten, azonnal nézzük meg, ellenőrizzük és próbáljuk ki! Az áru átvételétől számított 8 napon belül indoklás nélkül elállhatunk ugyanis a szerződéstől. A termék visszaküldésével kapcsolatos költségeket azonban ilyenkor mi viseljük.

A témáról bővebben a www.mindennapipenzugyeink.hu oldalon olvashat.

Forrás: FN.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 24.

Az Európai Tanács új szabályokról állapodott meg a forrásadó-eljárásokra vonatkozóan

A Tanács megállapodásra jutott a kettős adóztatás alóli mentességre irányuló gyorsabb és biztonságosabb eljárásokról, amelyek hozzá fognak járulni a határokon átnyúló befektetések fellendítéséhez és az adóvisszaélések elleni küzdelemhez. Az úgynevezett FASTER-kezdeményezés célja, hogy a forrásadó-eljárásokat biztonságosabbá és hatékonyabbá tegye az EU-ban a határokon átnyúlóan működő befektetők, a nemzeti adóhatóságok és a pénzügyi közvetítők, például a […]

2024. május 24.

Varga Mihály: a kormány kitart az adócsökkentés politikája mellett

A kormány kitart az adócsökkentés politikája mellett, az elmúlt évtizedben a magyar gazdaság teljesítménye nőtt, miközben az adóelvonás mértéke csökkent – mondta a pénzügyminiszter a Magyarország tíz legnagyobb adózója elismerés átadó ünnepségén pénteken, Budapesten.

2024. május 24.

A közvetett adózás rendszere Egyiptomban (1. rész)

Egyiptom modern áfa-szabályozása 2016-ra datálható, ekkor lépett életbe az új áfa-törvény, amely felváltotta a korábbi termék-szolgáltatás jellegű adót. A törvény két jelentős módosításon esett át, először 2020-ban, majd 2022-ben.