Menesztették a brit pénzügyminisztert, módosult az adóprogram
Marad a 25 százalékos társaságiadó-kulcs és a 45 százalékos legmagasabb szja-kulcs.
Marad a 25 százalékos társaságiadó-kulcs és a 45 százalékos legmagasabb szja-kulcs.
A digitalizáció a legtöbb ország adózási folyamatát mára olyan mértékben hatotta át, hogy teljesen más adózói magatartás szükséges, mint néhány évvel ezelőtt. Most az Egyesült Királyság adódigitalizációját mutatjuk be.
A digitalizáció a legtöbb ország adózási folyamatát mára olyan mértékben hatotta át, hogy teljesen más adózói magatartás szükséges, mint néhány évvel ezelőtt. Most az Egyesült Királyság adódigitalizációját mutatjuk be.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint a kérvényezési határidő június végi lejártáig több mint 150 ezer magyar állampolgár folyamodott tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyért.
A BREXIT utáni időszakban többeket érintő kérdés, hogy a részükre megállapított magyar nyugellátás milyen feltételek szerint folyósítható Angliába.
Az Európai Parlament (EP) brüsszeli plenáris ülésén hozzájárult az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti jövőbeli kereskedelmi kapcsolatokat és együttműködést meghatározó megállapodáshoz, amely az EP-képviselők szerint csillapítja az EU-ból való brit kilépés (Brexit) negatív következményeit.
Az átmeneti időszak lejártával a britek idén már a harmadik országbeli állampolgárokra vonatkozó szabályok szerint utazhatnak be és vállalhatnak munkát Magyarországon – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szakértői.
Bár a hard Brexit elmaradt, ugyanakkor a megállapodás jogviták esetében nem tartalmaz rendelkezéseket a viszonosságra vonatkozóan, az EU-jog nyújtotta kiszámíthatóság megszűnt – hívja fel a figyelmet a KNP LAW.
Idén már vám-árunyilatkozatot kell benyújtani, mivel ez 2021. januártól feltétele a behozatalnak és a kivitelnek – írja az adóhatóság.
Megkezdődött a Brexit visszaszámlálás, pár nap múlva az Egyesült Királyság elhagyja az Európai Vámuniót, vámszempontból harmadik országgá válik. A vámkötelezettségekről és teendőkről 12 pontban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A brit miniszterelnök kulcsfontosságú kérdésekben még mindig nagyon messze vannak egymástól az álláspontok, de folytatódnak a megbeszélések annak kiderítésére, hogy „mit lehetne még tenni” a megállapodás érdekében.
Boris Johnson és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerda este három órán át tárgyalt Brüsszelben a még mindig vitás kérdésekről.
Boris Johnson brit miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a jelentős nézetkülönbségek miatt felfüggesztett tárgyalások folytatásáról állapodott meg.
Előre láthatatlan következményeket okozhat, ha az Egyesült Királyság megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból, és így elhagyná a világ legnagyobb egységes piacát – közölte a Budapesti Corvinus Egyetem docense, Gálik Zoltán.
Míg a brit fél szerint sikerült némi haladást elérni, addig az Európai Bizottság főtárgyalója alig burkolt utalást tett a megállapodás elmaradásának lehetőségére.
Mind az Európai Unió, mind a britek sokat veszítenek, ha napokon belül nem sikerül megállapodniuk, de lehetséges, hogy Boris Johnson eleve arra játszik, hogy ne legyen megállapodás – mondta Egedy Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára az M1 műsorában.
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint London egyáltalán nem kíván élni azokkal a jogkörökkel, amelyeket a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás egyes pontjait potenciálisan felülíró törvénytervezet nyújtana.
Miközben tárgyaltak a szabadkereskedelmi megállapodásokról, Nagy-Britannia már olyan törvényjavaslatot dolgozott ki az észak-írországi vámkezelésről, amely ellentmond a korábbi megállapodásuknak.
Az újabb tárgyalási forduló előtt a brit tárgyalóküldöttség vezetője szerint még mindig van idő arra, hogy Nagy-Britannia és az Európai Unió megállapodásra jusson a jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszer feltételeiről, de szerinte az EU-nak „reálisabban” kellene ehhez hozzáállni.
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint Londonnak október közepéig egyezségre kell jutni, különben nem lesz esély, hogy az új egyezmény idén életbe léphessen; az egyik legvitatottabb kérdésről „hatalmas a szakadék” a két fél álláspontja között.